Zabawki dla dzieci

Czy kierujemy się wyborem zabawek dla Twojego dziecka? Niektórzy koncentrują się na konkretnym producencie, ktoś przyciąga lalki i samochody, o których marzył w swoim odległym dzieciństwie, inni starają się stworzyć środowisko dla dziecka, które przyczyniłoby AlaKoala się do rozwoju jego umiejętności. O bezpieczeństwie twojego prezentu uważamy za ostatni. Rezultat takich niedyskrecji jest denerwujący – podbite oko, pęcherze na twarzy dziecka, czerwone plamki na szyi. A to nie jest najgorsza opcja. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla dzieci, powiedział Jurij Michajłow, szef działu zabawek sektora zabawek w Ukrmetrtest Standard Enterprise.

Niebezpieczne samoloty i trujące lalki

Podczas sprawdzania zabawek dla dzieci przez specjalistów z przedsiębiorstwa państwowego “Ukrmetrteststandart”, znaleziono wiele produktów, które nie powinny wpaść na półki sklepów dziecięcych. Rzeczywiście, wiele zabawek może spowodować zatrucie i może spowodować wypadek.

Szczególnie śmiertelnie niebezpieczny AlaKoala dla dziecka rozpoznał niektóre grzechotki i zabawki, przeznaczone do kontaktu z ustami. Podczas zabawy z nimi dziecko może się zadusić – zabawki mogą być szkodliwe i pożyteczne – zabawki są szkodliwymi i przydatnymi małymi częściami. W skutery importowane rowery nie spełniały wymogów bezpieczeństwa urządzenia hamującego.

Niektóre z testowanych zabawek zawierały niebezpieczne substancje lub związki w ilościach, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu dziecka. Ołów, fenole, kadm, rtęć, ftalany nie są pełną listą toksycznych chemikaliów występujących w zabawkach od różnych producentów podczas inspekcji w laboratoriach. Wpływ takiej “chemii” prowadzi do wielu zaburzeń w organizmie, AlaKoala w szczególności zaburzeń układu nerwowego, rozrodczego, endokrynologicznego i onkologicznego. Z reguły dziecko, bawi się zabawkami, nie może od razu poczuć się źle, a przyczyna problemów zdrowotnych będzie niezrozumiała dla rodziców. Niestety skład chemiczny zabawki można określić jedynie za pomocą specjalnego wyposażenia.

Zobacz tutaj: AlaKoala