Z jednej strony trzeba nieustannie kontrolować sytuację

Są okresy w życiu każdej kobiety, kiedy trzeba być z jednym dzieckiem z jednym dzieckiem, jeśli nie przez cały dzień, to większość. Dobrze, jeśli dziecko może zrobić coś sam, zwłaszcza bez odwracania uwagi matki od pracy, a jeśli jest zbyt aktywny? Ile takich dzieci znajduje się w stanie aerodynamiki w każdej minucie. Oni tylko marzą o pokoju. Oczywiście, moja matka nie ma czasu na swoje sprawy.
Jak być?

Z jednej strony trzeba nieustannie kontrolować sytuację: w każdej chwili ukochane dziecko może wejść do jakiejś szafy, lub we wszystkich przypadkach opuścić zasłonę na siebie. Z drugiej strony konieczne jest pilne wymyślenie czegoś, aby uspokoić dziecko, nawet na chwilę.

Istnieje oczywiście wiele działań i gier, które mogą urzec dziecko. Ciekawy, choćby tylko przez krótki czas, może siedzieć cicho, robiąc coś pożytecznego. Tutaj przydaje się fantazja i pomysłowość mojej matki.
Zadanie do namysłu

Bardzo przydatne jest ćwiczenie gry z synem lub córką, która trwa przez dłuższy czas: składanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek ze słowem kluczowym. Ciekawy punkt: dopóki lekcja nie zostanie zakończona do końca, gotowe zdjęcie nie będzie działać. Dziecko musi wziąć to pod uwagę. Takie zadania rozwijają wytrwałość. Bardzo dobre gry planszowe, wybierane w zależności od wieku dziecka.
I przeczytać?

Po ekscytującej grze możesz zaproponować wysłuchanie ciekawej bajki. Cóż, jakiego rodzaju dziecko odmówi takiej przyjemności, szczególnie przed pójściem spać! Wybierz i przeczytaj lepiej jedną z jego ulubionych baśni.

Chodź, narysuj!

Najpierw musisz dowiedzieć się, co go interesuje. Na przykład możesz podać swoje dziecięce kredki lub pisaki i zasugerować namalowanie. Dzieci uwielbiają malować na ścianach. Będziemy musieli się poddać i pozwolić mu pokazać talent, przyklejając przyzwoitą kartkę na ścianie przez długi czas.

Po zakończeniu pokazu rysunków, lakierowany arkusz można wymienić na nowy. Rysunki lepiej nie wyrzucać. Pewnego dnia, po wielu latach, będzie mógł zobaczyć swoje dzieło. Będzie coś do zapamiętania. Solidne pozytywne!