Bujaki i skoczki

Wszyscy chcemy, aby zabawki były nie tylko interesujące dla naszych dzieci, ale również je rozwijały. Teraz, oczywiście, wybór wszystkich rodzajów zabawek dla dzieci jest nieograniczony – w każdym sklepie będą zabawki dla każdego wieku bujaki i skoczki, płci i namiętności dziecka. Ale w tej całej różnorodności łatwo się zgubić, zwłaszcza młodym rodzicom. Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka – ciekawe i przydatne?

Dla dzieci od urodzenia do sześciu miesięcy są dobrze dostosowane Zabawki, lalki, lalki, grzechotki dla niemowląt i lustra – wszystko, co może czuć, należy rozważyć, przytrzymaj, shake, etc. Po 6 miesiącach zabawki powinny stymulować dziecko do poruszania się, raczkowania, leżenia na brzuszku – to wszelkiego rodzaju zabawki muzyczne, piramidy, maty rozwijające, telefony komórkowe. Od 12 miesięcy do 2 lat dzieci zaczynają interesować się grami funkcjonalnymi i grami wyobraźni, dlatego w tym wieku lepiej jest wybierać zabawki do tych celów.

Zabawki o najróżniejszych kolorach, kształtach i rozmiarach pomagają dzieciom rozwijać podstawowe pojęcia, takie jak rozpoznawanie kolorów bujaki i skoczki, orientacja w przestrzeni itp. Bawiąc się takimi zabawkami, dziecko może rozwinąć delikatne i szorstkie zdolności motoryczne. A gry takie jak projektanci, domki dla lalek, zestawy lekarskie lub gotowanie imitujące zaspokoją potrzeby dzieci w wieku od dwóch lat do wieku przedszkolnego. Dopiero po dwóch latach dzieci mogą cieszyć się dłuższymi i twórczymi grami wykorzystując wyobraźnię, skojarzenia, naśladownictwo; a także wspólne gry z innymi dziećmi.

Gra stymuluje społeczny, emocjonalny i językowy rozwój dziecka

Gry z zabawek na wyobraźnię i przebieranie w tym wieku z wielu długoterminowych świadczeń w przyszłości pozytywnie wpłynąć na emocjonalny i społeczny bujaki i skoczki, rozwój języka, jak również twórcze zdolności dziecka. Jak pokazało to badanie, dzieci grające w gry fabularne i gry wyobraźni, w rezultacie, mówią lepiej – te gry przyczyniają się do rozwoju mowy ustnej. Ponadto takie gry tworzą solidny fundament dla rozwoju emocjonalnego, rozwoju komunikacji i interakcji z innymi ludźmi.